Angličtina (Tereza McCollum) 22. - 26. 6.

Publikováno: 21. 6. 2020 Autor(ka): Tereza McCollum

Přeji vám krásné prázdniny a těším se, že se uvidíme v září. Děkuju všem, kteří plnili úkoly, komunikovali ať už mailem nebo při online hodinách. Děkuju také rodičům za spolupráci a podporu. Myslím, že jsme se toho za poslední 3 měsíce spoustu naučili (a nejen z angličtiny) a těším se, jak to využijeme v novém školním roce. Krásné prázdniny! 

Have a great summer and see you in September!

Angličtina (Tereza McCollum)  22. - 26. 6.

Projekt A perfect town -  kdo bude mít chuť nebo o prázdninách čas, zkuste si zahrát na architekta a naplánovat město nebo čtvrť, ve které byste chtěli žít - co všechno je potřeba mít blízko svého domu, jaká bude doprava, je lepší mít blízko hodně malých obchodů nebo velké obchodní centrum? Parkoviště nebo park? Kde je nejlepší místo pro školu? Knihovnu? Kino? Pro inspiraci se podívejte na VIDEO.

Týden 15. - 19. 6.

Tento týden nás čekají poslední úkoly z angličtiny, které si stáhněte TADY. Pracovní list k úterní online hodině je ke stažení ZDE, ale potřebují jen ti, co nebudou ve škole.

Týden 8. - 12. 6.

Úkoly na tento týden si stáhněte TADY, pomalu budeme dokončovat 5 lekci, jste dobří!

Týden 1. - 5. 6.

Budeme procvičovat lekci 5B, uděláme si letošní poslední projekt My flat/house (My dream flat/house) a začneme lekci 5C Our town. Úkoly ke stažení ZDE.

Týden 25. - 29. 5.

Lekce 5B se jmenuje Our house - zopakujeme si slovíčka z této oblasti a budeme se učit popisu míst v domě. Úkoly ke stažení ZDE.

Týden 18. - 22. 5.

Tento týden budeme pokračovat v lekci 5A, práci na doma si můžete stáhnout TADY.

Týden 11. - 15. 5.

Dokončíme opakování lekce 4 a na online hodině začneme lekci 5. Úkoly si stáhnete opět přímo TADY.

Týden 4. - 7. 5.

Úkoly na tento týden si opět můžete stáhnout přímo TADY (po kliknutí se začne soubor stahovat). Opakujeme lekci 4.

Týden 27. - 30. 4.

Úkoly na tento týden si můžete stáhnout TADY. Budeme postupně opakovat lekci 4 a zjistíme něco o sportech v Británii. Na online hodinu si stáhněte a vytiskněte pracovní list Sports (kdo může).

Týden 20. - 24. 4.

Úkoly na tento týden máte v prezentaci s datem tohoto týdne. Budeme se dál věnovat otázkám. Na www.umimeanglicky.cz máte nové procvičování.

Online hodinu si uděláme zase v pátek 24. 4. v 10:30 hodin

Připojíte se opět přes tento link: https://meet.google.com/xgt-ehua-gto

Týden 14. - 17. 4.

Lekce 4D Mickey, Millie and Mut - Present Simple - tvoření otázek. Úkoly na týden v prezentaci 5B - 14 - 17 April.

Konferenční hovor přes Google Hangouts Meet.

Je potřeba mít připojení k internetu přes počítač, notebook, mobil nebo tablet. Dále je potřeba mít mikrofon a výhodou je kamera (v mobilu a tabletu je kamera i mikrofon, v notebooku většinou také, mikrofon může být i ve sluchátkách. Kamera není podmínkou)

Jak postupovat: 

Připojení přes počítač nebo notebook: v pátek v 10:30 kliknete na tento odkaz: https://meet.google.com/xgt-ehua-gto nebo ho zkopírujete nebo vložíte do interentového vyhledávače

Připojení přes tablet nebo mobil: stáhněte si předem aplikaci Meet (zdarma, zelená bublina s bílou kamerou). Do hodiny se přihlásíte buď kliknutím na odkaz https://meet.google.com/xgt-ehua-gto a otevřením přes aplikaci MEET nebo rovnou z aplikace MEET, kam zadáte už jen kód páteční hodiny: xgt-ehua-gto

Těším se a držím palce, ať se nás připojí co nejvíc!

 

Úkoly z minulých týdnů - stále dostupné prezentace.

Chválím všechny, kdo procvičují na www.umimeanglicky.cz

Přeji hezký týden a těším se na viděnou,
Tereza McCollum