Co dělat po přijímacích zkouškách?

Publikováno: 25. 4. 2023 Autor(ka): Veronika Fenclová

Vážení rodiče, milí deváťáci,

blíží se termín zveřejnění výsledků přijímacích řízení na střední školy. Říká se, že štěstí přeje připraveným. Připravili jsme vám krátké shrnutí toho, jaké varianty mohou po vyhlášení výsledků nastat.

 

1. přijali mě na obě vybrané školy - zbývá si již jen vybrat školu, na kterou nastoupíš. Přejeme šťastnou volbu. Až budeš rozhodnutý/rozhodnutá vyzvedni si u paní zástupkyně Čmejrkové zápisový lístek, dones ho na vybranou SŠ a to nejpozději do 10 dnů ode dne oznámení rozhodnutí!

2. přijali mě na jednu školu a chci na ni jít studovat -  vyzvedni si u paní zástupkyně Čmejrkové zápisový lístek, dones ho na vybranou SŠ a to nejpozději do 10 dnů ode dne oznámení rozhodnutí!

3. přijali mě na jednu školu, ale raději bych na druhou, kde jsem jen pár míst pod čarou - vyzvedni si zápisový lístek u paní zástupkyně Čmejrkové a odevzdej ho na SŠ, na kterou ses dostal/a, a podej odvolání na škole, na kterou bys chtěl/a jít raději. Proti rozhodnutí o nepřijetí je možné podat odvolání ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí. Pokud by odvolání vyšlo, můžeš si na první škole zápisový lístek vyzvednout a odevzdat ho na škole druhé.

4. jsem na obou školách těsně pod čarou - podej odvolání na obou školách. Proti rozhodnutí o nepřijetí je možné podat odvolání ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí. Pokud by odvolání vyšlo, vyzvedni si zápisový lístek u paní zástupkyně Čmejrkové a odevzdej ho na škole, na kterou jsi přijat/a a to nejpozději do 10 dnů ode dne oznámení rozhodnutí!

5. nedostal/a jsem se ani na jednu školu a odvolání by nemělo smysl -  vyber si školu, která otevírá druhé kolo, název školy a oboru řekni paní učitelce třídní, ta ti vytiskne novou přihlášku, kterou doneseš na vybranou SŠ (počet takových škol není omezen). Až tě na některou školu přijmou, vyzvedni si u paní zástupkyně Čmejrkové zápisový lístek a odevzdej ho na SŠ a to nejpozději do 10 dnů ode dne oznámení rozhodnutí!

6. nepodal/a jsem si přihlášku v prvním kole přijímacího řízení - stále je možné přihlásit se do 2. kola - vyber si školu, která otevírá druhé kolo, název školy a oboru řekni paní učitelce třídní, ta ti vytiskne novou přihlášku, kterou doneseš na vybranou SŠ (počet takových škol není omezen). Až tě na některou školu přijmou, vyzvedni si u paní zástupkyně Čmejrkové zápisový lístek a odevzdej ho na SŠ a to nejpozději do 10 dnů ode dne oznámení rozhodnutí!

 

Pozor! Zápisový lístek je pouze jeden, vydává ho proti podpisu žáka paní zástupkyně Čmejrková. Pokud jej doneseš na nějakou školu a pak se rozhodneš, že chceš nastoupit jinam, je nutné si zápisový lístek znovu vyžádat na SŠ, kde jsi zápisový lístek odevzdal! 

Průběžně aktualizovaný seznam škol, kde jsou ještě volná místa, najdeš zde a zde.

Jak napsat odvolání najdeš na webových stránkách jednotlivých středních škol, všeobecné informace jsou např. zde.

Více informací zde a zde.

Držíme palce. A ať už to dopadne jakkoliv, každá situace je řešitelná…

S dalšími dotazy se můžete obrátit na třídní učitelky devátých tříd nebo výchovnou poradkyni pro 2. stupeň na email fenclova@santoska.cz

 

Veronika Fenclová