Příručka pro nováčky :)

Publikováno: 28. 8. 2023 Autor(ka): Soňa Šulcová
Příručka pro nováčky :)

VÍTEJTE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE

U MOTÝLKŮ (I. oddělení), BROUČKŮ (II. oddělení) a PAVOUČKŮ (III. Oddělení)

 

školní rok začíná v pondělí 4. září

CO UDĚLAT PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE?

Prosíme, vyhledejte na seznamech vyvěšených na nástěnce, do kterého oddělení je vaše dítě zapsáno. V šatnách je pověšené tablo daného oddělení

(s motýlkem, s broučkem či pavoučkem), na kterém najdete značku vašeho dítěte. Tato značka ho bude provázet celým školním rokem, proto s ní seznamte vaši ratolest a pokuste se ji značku naučit J. Společně pak značku v šatně najděte.

 

Do pytle a na ramínko dávejte dítěti oblečení, ve kterém přijde

do školky + NÁHRADNÍ TRIČKO, SPODNÍ KALHOTKY/SLIPY A PONOŽKY (jsou k použití V PŘÍPADĚ „NEHODY“ – polití, počůrání…). Prosíme o průběžnou kontrolu pytle, neboť si v něm dost často děti shromažďují „poklady“. DO HORNÍ PŘIHRÁDKY dávejte dítěti oblečení, VE KTERÉM PŮJDE VEN NA HŘIŠTĚ. Bundu nebo mikinu, můžete pověsit na háček za pytlem. PROSÍME, DÁVEJTE DĚTEM NA VEN STARŠÍ OBLEČENÍ, aby Vám nevadilo případné ZAŠPINĚNÍ NEBO POŠKOZENÍ.

DO BOTNÍKU do horní části patří BAČKŮRKY, dolní je na BOTY. Bačkory dítěti průběžně kontrolujte (velikost či poškození), ať si děti neničí nožky.

Dohlédněte, aby dítě mělo ROZLIŠENO OBLEČENÍ DO TŘÍDY - např. sukénku A NA VEN – např. tepláčky. Jde o to, aby dítě NECHODILO V ZAŠPINĚNÉM OBLEČENÍ VE ŠKOLCE.

 

VELMI VAŠEMU DÍTĚTI I NÁM POMŮŽETE, KDYŽ BUDETE DÍTĚ SE SVÝMI VĚCMI SEZNAMOVAT A PŘEDEVŠÍM, KDYŽ DĚTEM VĚCI PODEPÍŠETE!

 

 

CO BUDEME OD VÁS V PRVNÍCH DNECH POTŘEBOVAT?

  1. NAHLÁSIT NEBO ZKONTROLOVAT VE TŘÍDĚ VAŠE TELEFONNÍ ČÍSLA – matka, otec, jiné – kam Vám budeme volat v případě onemocnění či úrazu dítěte. Též prosíme, abyste nám NEZAPOMNĚLI HLÁSIT PŘÍPADNÉ ZMĚNY.

 

  1. MOC PROSÍME, UPOZORNĚTE NÁS, ZDA MÁ DÍTĚ ALERGII A NA CO! 

 

  1. POŘIĎTE DÍTĚTI LAHVIČKU NA PITÍ, KTEROU, PROSÍME, PODEPIŠTE.  

 

OSTATNÍ ORGANIZAČNÍ INFORMACE A ZMĚNY, SEZNÁMENÍ SE S CHODEM MŠ SE DOZVÍTE NA TŘÍDNÍCH SCHŮZKÁCH, PRŮBEŽNĚ NA NÁSTĚNKÁCH, WEBOVÝCH STRÁNKÁCH A U SVÝCH PANÍ UČITELEK NA TŘÍDĚ.

 

NEBOJTE SE ZEPTAT! ZA VEŠKERÉ DOTAZY A PODNĚTY BUDEME VDĚČNÉ. JDE NÁM O POHODU A RADOST VAŠICH, ALE TEĎ I NAŠICH DĚTÍ!