Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Brigita Kufová

Brigita Kufová

pondělí, 25 září 2017 10:17

Den pro Prahu

Den bez aut v letošním roce proběhl na naší Praze 5. Štefánikova ulice se proměnila na jeden den na pěší zónu. Samozřejmě jsme si takovou příležitost nemohli nechat ujít. Zapojili jsme se již pěším příchodem do školy a rozdáváním reflexních pásek od organizace Pražské matky. První a druhý stupeň se plynule prostřídal a prošel si Štefánikovu ulici se všemi jejími zajímavými stanovišti. Den bez aut (22.9.) se nám všem líbil a někteří z nás si vyzkoušeli aktivity připravené v rámci tohoto dne, např. cvičení na trampolínách, chůze po rozbitém skle, jízda zručnosti na kole, chůze se slepeckou holí, virtuální výlet na kole po městě Kodaň, prohlídka kostela sv.Václava, Neznámá Praha, ochutnávka různých biopotravin, jízda s nákladním kolem, atd.

úterý, 27 červen 2017 14:13

Švp Centrum Česká Kanada 2017

V letošním roce jsme se rozhodli nabídnout školu v přírodě všem žákům II.stupně. Naše představa o spolupráci šesťáků, sedmáků, osmáků a deváťáků byla sice mírně troufalá, ale bez váhání můžeme říct, že se nám splnila. Téměř devadesátka žáků s námi v pátek 9.6. vyjela na týdenní pobyt do České Kanady. Každým rokem jezdíme do jiných částí naší republiky, abychom poznali nová místa. Tentokráte nás okouzlila krajina v okolí městečka Kunžak. Od prvního dne byli žáci rozděleni do pěti až šestičlenných týmů, kde společně sbírali body v soutěžích. V čele každého družstva stál jeden z deváťáků. Téměř každý den bylo v odpoledních hodinách připraveno několik aktivit a vše poctivě zapisováno do tabulek. O program se postarali nejen učitelé, ale také deváťáci (např.sportovní odpoledne či bojovka), kterým tímto ještě jednou děkujeme. Naše poděkování patří také zdravotníkovi Pájovi, který pro všechny ročníky připravil Kurz první pomoci a pečlivě se staral o odřeniny a puchýře. Poslední den jsme vyhlásili vítěze a zhodnotili celý pobyt (moc nám nechutnalo, ale aktivity byly podle žáků zábavné, pestré). Bylo toho samozřejmě hodně, o čem by se dalo psát, ale podívejte se na fotografie a ve škole na připravenou nástěnku s tabulkami soutěží. Když jsem včera procházela jídelnou a viděla, jak se mladší žáci zdraví se staršími, věděla jsem, že se povedlo něco, co nejde slovy popsat. Ale právě o to nám šlo. Díky patří také MČ Praha 5, která nám přispěla finančně na dopravu. Žákům i dospělým děkujeme za krásné zážitky a zase někdy .... 

pátek, 28 duben 2017 11:40

Zápis do 1.tříd

Tento týden proběhl na naší škole zápis do 1.tříd. Pro budoucí školáky byla připravena řada zajímavých úkolů, kde měli možnost dokázat, jak jsou šikovní a samostatní. Na stanovištích s malými předškoláky pracovali žáci 6. a 8. třídy a snažili se jim zpříjemnit chvíle čekání před rozhovorem s paní učitelkou nebo panem učitelem. Připomeňte si tyto chvíle a prohlédněte si galerii. 

středa, 27 duben 2016 00:00

Ping-pongový turnaj

V úterý se žáci II.stupně zúčastnili ping-pongového turnaje organizovaného školním klubem. Musím říct, že účast byla opravdu velká. Dívky i chlapci si přišli vyzkoušet, jak jsou na tom v porovnání s ostatními spolužáky. Mezi žáky 8.- 9.tříd probíhal spíš zábavný boj. Deváťáci si užívají poslední měsíce a poslední turnaje na naší škole. Vše probíhalo v klidu a pohodě, ale vyhrát chtěl samozřejmě každý. Mezi dívkami se na prvních třech místech umístila děvčata z 9.A - Lucka, Emma, Natálka. Stejného výsledku dosáhli chlapci z 9.A - Dominik C., Dominik K. a Tomáš D. Mezi 6. a 7.třídou se rozpoutal největší boj v kategorii chlapců. Sešlo se opravdu velké množství hráčů, takže boj byl dlouhý. Ale do finále se dostala pouze trojice chlapců. Všichni tři bojovali a musím říct, že některé hry vypadaly téměř profesionálně. Zvítězil Tomáš K. ze 7.B, druhé místo obsadil Michal V. ze 6.A a třetí místo obsadil Petr P. Mezi dívkami zvítězila trojice dívek ze 7.A - Terka N., Táňa K. a Verča P. Všem účastníkům turnaje děkuji za trpělivost a velmi slušné chování.  

pondělí, 28 březen 2016 00:00

Soutěže v klubu

Turnaje ve školním klubu stále pokračují. Nedávno jsme odehráli soutěž v šipkách a těsně před velikonočními prázdninami jsme ještě hráli turnaj v ,,Člověče, nezlob se!". V šipkách zvítězil mezi staršími žáky Dominik C. z 9.A a mezi mladšími žáky vyhrála Veronika V. ze 7.A. Při turnaji v člobrďu se sešli žáci 6. - 9.tříd a společně vyzkoušeli kolik mají štěstíčka. Tradičně jsme se dobře pobavili a nikdo se opravdu nezlobil :) Vítězem se stala Veronika V. ze 7.A, druhé místo obsadil Nichita R. ze 7.A a třetí místo vybojoval Vasyl K. z 9.B. Brzy se uvidíme u další soutěže a zatím se budu těšit.

pondělí, 28 březen 2016 00:00

Velikonoční běh školou

Velikonoční běh školou jsme zorganizovali spolu s žáky 9.ročníku a připravili jej pro žáky 5.-8.tříd v podobě her zaměřených na logické uvažování, paměť a postřeh. Nebylo ani jednoduché proběhnout celou školu, ale v konečném pořadí čas nebyl nejdůležitějším faktorem. Zúčasnilo se nám 35 žáků a musím říct, že jsem byla spokojena nejen s prací deváťáků, ale i se snahou všech soutěžících.Snad byli spokojeni i soutěžící. Do úkolů se vrhali všichni se snahou vše vyřešit a získat tak co největší počet bodů. Absolutním vítězem se stal Vojta B. ze 7.B a mezi dívkami zvítězila Stefi K. ze 7.A. Všem gratulujeme ke splnění úkolů a doufám, že se zúčastníte i v příštím roce :) Děkuji žákům 9.tříd za ochotu věnovat svůj volný čas.

Strana 1 z 17

Poslední fotky z fotogalerie