Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Zájmové kroužky
Martina Říhová

Martina Říhová

pondělí, 16 říjen 2017 11:49

Slavnosti škol

Dne 14. 10. 2017 se  v parku Portheimka pod záštitou pana starosty MČ Praha 5 Ing. Pavla Richtera a zástupce starosty pana Mgr. Víta Šolleho konaly Slavnosti škol Prahy 5. Naše škola se také zapojila a děti z kroužku zumby a žáci ze sedmých ročníků vystoupili před publikem s divadlem, cvičením a tanečkem. 

Děkujeme všem za hezkou reprezentaci školy a také děkujeme všem pedagogům za přípravu vystoupení a pomoc s organizací celého dne. Poděkování patří i panu Krčovi za fotodokumentaci.

Vedení školy

Milí rodiče, jazyková škola Speak & Do u nás od 23. října 2017 nabízí svůj program Speak & Do After School, tj. dvouhodinový blok prožitkové angličtiny neboli anglickou družinu. Výuka je vedena týmově, vždy RODILÝM MLUVČÍM a českým lektorem. Osvojování angličtiny probíhá tzv. „vnořením“, tedy nenásilnou formou a bez drilu. Výuka je založena na pro děti přirozených, zážitkových aktivitách s využitím prvků Montessori pedagogiky a Hejného matematiky. Děti si v angličtině nejen zazpívají či zahrají pár her, ale také něco vyrobí, vyzkouší si vědecký pokus či připraví studený pokrm. Nebrání-li tomu počasí, děti se též vyvětrají venku, ovšem stále v angličtině. Důraz je neustále kladen na co možná nejpřirozenější společné prožitky v jiném jazyce, ale právě i na fakt, že se děti nejlépe učí nevědomky při činnostech, které je BAVÍ.

     Svou povahou je program vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé či bilingvní děti. Máte-li o program Speak & Do Afterschool zájem, přihlaste své děti ZDE. Chcete-li nejdříve vidět, jak se v programu s dětmi pracuje, podívejte se na ukázku videí z loňského školního roku ZDE či ZDE. Máte-li zájem o ukázkovou lekci, registrujte své dítě ZDE. Více informací najdete v přiloženém letáku či na stránkách Speak & Do
 
===============
 
Předem děkuji, těším se na spolupráci a pohodový víkend, 
Bára K. 

Barbora Kvasničková
pondělí, 09 říjen 2017 08:20

Slavnosti škol

Vážené kolegyně a kolegové, vážení rodiče, milí žáci,

dovolte, abychom Vás srdečně pozvali na Slavnosti škol Prahy 5. Akce se koná pod záštitou pana starosty MČ Praha 5 Ing. Pavla Richtera a zástupce starosty pana Mgr. Víta Šolleho dne 14. 10. 2017 v parku Portheimka od 10:00 do 16:00 hodin.

 Těšíme se, že se na slavnosti potkáme.

Vedení školy

úterý, 03 říjen 2017 16:08

Nová školní psycholožka

Vážení rodiče a děti,

ke konci září odešla na mateřskou dovolenou naše paní psycholožka Mgr. Aneta Müllerová, hned ale nastoupila nová školní psycholožka Mgr. Radka Černá, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., která bude ve škole působit na poloviční úvazek v úterý a ve čtvrtek. Neváhejte ji kontaktovat na čísle 773023882 nebo 251001729. Sídlí v  psychologické místnosti v prvním patře naproti schodům.

 

Vedení školy

úterý, 03 říjen 2017 16:06

Výroční zpráva 2016/2017

Výroční zpráva o činnosti Základní školy a mateřské školy, Praha 5 - Smíchov, U Santošky 1/1007

ve školním roce 2016/2017

pondělí, 25 září 2017 08:24

Bezplatné doučování cizinců

Pro integraci dětí-cizinců je důležitá podpora při výuce nad rámec standardní výuky. Tato integrační aktivita je prospěšná nejen pro žáky, ale i pro pedagogy – napomáhá zachovat určité učební tempo celé třídy. Z těchto důvodů je možnost bezplatného doučování nejčastější poptávka rodičů i škol.

V rámci projektu „Podpory vzdělávacích aktivit k integraci cizinců na území MČ Prahy 5 v roce 2017“ probíhá na naší škole bezplatné doučování ČESKÉHO JAZYKA PRO DĚTI CIZINCŮ v období od září do prosince 2017. Projekt je spolufinancován Ministerstvem vnitra ČR.

Strana 1 z 16

Poslední fotky z fotogalerie