Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Hana Gerner Jelínková

Hana Gerner Jelínková

úterý, 27 leden 2015 07:37

Projekt ProAsistence končí. A co dál?

Je tomu již rok a půl, kdy na naší škole začal projekt ProAsistence, který si jako cíl vytyčil pomoc znevýhodněným žákům. Minimálně jsme plánovali podpořit 45 dětí, konečné číslo podpořených žáků je 88, což považujeme za úspěch a jsme rádi, že jsme se mohli s dětmi, jejich rodiči i učiteli více setkávat a hledat cesty, jak být ve škole i v životě úspěšní a spokojení. V rámci projektu působila na škole psycholožka Hana Gerner (před svatbou Jelínková), speciální pedagožka Barbora Kadlčíková, sociální pedagožka Nella Líčková a asistenti pedagoga Lucie Staňková, Anna Štěpničková a David Polánka. S dětmi jsme trávili čas na doučování, kroužcích, reedukacích, v hodinách i při povídání a hraní her. Na spolupráci budeme všichni vzpomínat a věříme, že i děti si z ní něco odnesly.

K 31.1.2015 projekt končí, ale podařilo se najít zdroje, které umožní podporu znevýhodněných dětí i další rok. Služby budou mít o něco menší rozsah, ale věříme, že se podpory dostane všem potřebným dětem. Nadále bude na škole působit školní psycholog Jan Formánek (úvazek 0,5); speciální pedagožka Barbora Kadlčíková (úvazek 0,5) a asistenti pedagoga Lucie Staňková (úvazek 0,5) a Ondřej Šíp (0,5 úvazek).

Všem rodičům, učitelům a dětem děkujeme za spolupráci a přejeme vše dobré v roce 2015.

středa, 01 říjen 2014 11:29

Poslední půlrok projektu ProAsistence

Se začátkem školního roku se rozběhla také poslední etapa projektu ProAsistence, asistenti, speciální pedagožka, sociální pedagožka a školní psycholožka budou pod projektem na škole fungovat do konce ledna 2015. Projekt je otevřen všem jakkoliv znevýhodněným dětem, k dnešnímu datu podporujeme asi osmdesát žáků naší školy. Jsou otevřeny nové a staronové kroužky, jejichž seznam naleznete v sekci zájmové kroužky. Do týmu jsme získali jednoho muže- asistenta Davida Polanku, odešla asistentka Anna Štěpničková. Jiné novinky zatím nechystáme, chceme pokračovat v dobře vyjetých kolejích. Prodloužení projektu bohužel není možné, ale škola se pokusí alespoň pozici školního psychologa a speciálního pedagoga udržet. Pokud byste o nějakých projektech či grantech věděli, budeme rádi za jakékoliv informace. Neváhejte se na nás také obrátit, pokud máte jakékoliv dotazy, prosby či připomínky.

Kontakt na školní psycholožku: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 773 023 882.
Na speciální pedagožku: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 603 180 103.

úterý, 24 červen 2014 00:00

ProAsistence informuje

Za tento školní rok jsme podpořili 67 znevýhodněných žáků naší školy. Máme radost ze všech drobných i velkých úspěchů. Kromě učení jsme se věnovali také zábavě, v tomto školním roce probíhal sportovní kroužek pro malé i větší, relaxační kroužek, hudební kroužek, kroužek graffiti a komunikační  kroužek. V příštím školním roce bude projekt probíhat v prvním pololetí v podobném duchu jako letos, asistentky pedagoga budou doučovat a asistovat ve třídách; sociální pedagožka povede kroužky a doučování, speciální pedagožka bude vést nápravná cvičení pro děti se specifickými poruchami učení a školní psycholožka bude konzultovat s dětmi i rodiči a pracovat se třídami.
V lednu 2015 projekt končí, zatím nevíme o žádné možnosti, jak projekt prodloužit, ale věříme, že pomoc, kterou děti dostaly, zužitkují a budou pokračovat ve svém směřování. Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se v září na viděnou.

 

pátek, 14 únor 2014 00:00

Novinky projektu ProAsistence

V druhém pololetí bude v pondělí od 13ti do 15ti hodin fungovat doučovací skupinka zaměřená především na doučování angličtiny, s Nellou Líčkovou, která skupinku povede je ale možné domluvit se na doučování i dalších předmětů. V tomto čase si mohou děti přijít o Hnízda zahrát také deskové hry či popovídat.

Otevíráme také nový komunikační-filmový kroužek, kde budou děti rozvíjet své verbální, ale také motorické a herecké dovednosti. Kroužek doporučujeme především pro děti, které by se chtěly umět více prosadit ve skupině. Kurz vede každé pondělí od 12:35 do 13:15 Bára Kadlčíková.

Sportovní kroužek pro větší děti (pondělí 14-15:00) je poměrně plný, ale na sportovně-herním kroužku pro menší děti v pondělí od 15:00 do 15:45 máme ještě volno. Ideálně pro družinové děti, které se chtějí vyběhat.

Ve čtvrtky od 13ti do 15ti hodin probíhá hudebně-pohybový kroužek, máme zde ještě místa. Středeční relaxační kroužek je zatím naplněný.

Od rodičů, jejichž děti chodí na kroužky projektu ProAsistence a nepodepsali monitorovací list, budeme tento podpis potřebovat, jelikož je projekt placen z EU a musíme prokazovat odvedenou činnost.

pondělí, 18 listopad 2013 00:00

ProAsistence

Od začátku školního roku běží na naší škole projekt ProAsistence, zapojeno je přibližně šedesát jakkoliv znevýhodněných dětí. Pro tuto chvíli jsou naše kapacity naplněny, ale od příštího pololetí budeme k práci více využívat počítače i jiné pomůcky a bude možné pracovat s více žáky najednou, neváhejte se proto obrátit na školní psycholožku Hanu Jelínkovou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 773 023 882 či jiného člena týmu, pokud máte zájem se do projektu zapojit. Jako asistentky pracují Anna Štěpničková a Lucie Staňková, jako speciální pedagožka Barbora Kadlčíková a sociální pedagožka Nella Líčková.

V současné době jsou ještě volná místa v graffiti kroužku pro druhostupňové děti, probíhá každé pondělí od 14:30 do 16:30 a dále ve sportovním kroužku pro žáky obou stupňů, který probíhá v pondělí od 14:00 do 15:00. V případě zájmu je možné otevřít filmový a herní klub.

Evropský sociální fond
Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

pátek, 15 listopad 2013 12:48

Bezpečný internet

Vážení rodiče,

děti tráví na internetu stále více a více času, na tuto situaci reaguje škola například ve výuce práce na počítači či při preventivních programech o bezpečném internetu pro děti a vzděláváním zaměstnanců v této problematice. Je však zřejmé, že nejvíce se děti k internetu dostanou doma, případně kdekoliv jinde, pokud mají například internet v mobilu. Dovolujeme si Vás proto upozornit na webové stránky pro rodiče, které považujeme za kvalitní a přehledné. Je to například: www.bezpecne-online.cz či http://www.bezpecnyinternet.cz/rodice/.

Jako nejdůležitější zásady vnímáme tyto:

  • Umístit počítač do místnosti používané celou rodinou. Pokud má dítě počítač v pokoji, zhoršuje se možnost kontroly času stráveného na počítači i stránek, které dítě navštěvuje, zvažte, zda Vaše dítě potřebuje internet v mobilu.
  • Mluvit o internetu, používat internet společně s dítětem. Ať chceme nebo ne, internet je součástí života dětí a jeho úplné zakázání či ignorace není příliš funkční.
  • Vytvořit s dětmi dohodu, kolik času mohou trávit na internetu a které stránky mohou navštěvovat. Dodržování této dohody je pak nutné kontrolovat.
  • Sami se informovat o novinkách na internetu a oblíbených stránkách pro děti, abyste znali rizika, která dětem hrozí.

Pokud máte nějaké otázky ohledně bezpečného internetu, neváhejte se obrátit na metodičku prevence Brigitu Kufovou či školní psycholožku Hanu Jelínkovou, které se pravidelně v této problematice školí. Rády také uspořádáme krátký seminář pro rodiče.

Strana 1 z 2

Poslední fotky z fotogalerie