Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Tereza McCollum

Tereza McCollum

pátek, 16 březen 2018 11:52

Angličtina (Tereza McCollum)

Ve čtvrtek jsme si nejprve v kruhu přečetli domácí úkol, snažili jsme se podle popisu uhodnout, čí domácí úkol čteme. Potom jsme si při soutěži zopakovali slovíčka z lekce 4 Happy Faces a zazpívali si písničku Head Shoulders ... Musím pochválit děti, které doma cvičily a písničku už skvěle umí. Potom jsme si v pracovním listu procvičili poslech a čtení. Nakonec jsme si přečetli v učebnici str. 37 a zopakovali jsme si 5 smyslů. Děti mají za domácí úkol dodělat tabulku na druhé straně pracovního listu. Příští hodinu ukončíme lekci 4 testem a připravíme se na Velikonoce.

pondělí, 12 březen 2018 23:32

Interaktivní anglické dívadlo Dr. Klutz

V pondělí přijel k nám do školy Dr. Klutz se svým anglickým divadlem pro žáky prvního stupně: dvě představení The Mad Professor a The Cooking Show se dětem moc líbily, všichni se chtěli zapojit do akce nebo alespoň ochutnat výsledek a nikdo se nebál mluvit anglicky. Při odjezdu Dr. Klutz děti pochválil za pěknou výslovnost v angličtině. 

pátek, 09 březen 2018 12:49

Angličtina (Tereza McCollum)

8.3. jsme si opakovali slovíčka s názvy těla, opět při písničce Head, shoulders, knees and toes a potom u tabule při soutěži. Společně jsme vyplnili pracovní list a potom jsme si přečtli a zahráli příběh Spots, v učebnici na straně 38. Již známá i nová slovíčka (hands, feet) jsme potom vyhledali v křížovce a napsali k obrázku Daisy na pracovním listě. Za domácí úkol mají děti vyplnit na druhé straně informace o sobě a připojit fotku nebo obrázek. Příště si na názvy těla napíšeme test, možno opakovat i na internetu zde.

středa, 07 březen 2018 14:15

Angličtina (Tereza McCollum)

Naučili jsme se písničku Head, shoulders, knees and toes.  Zahráli jsme si v učebnici hru na straně 36 a potom děti dostaly pracovní list, který si vybarvili a pak popisovaly, kdo má jakou barvu očí a vlasů. Kdo nestihl, nezapomene si dodělat za domácí úkol.

neděle, 25 únor 2018 22:45

Angličtina (Tereza McCollum)

Minulý týden jsme si na angličtině nejprve zopakovali na interaktiví tabuli slovíčka big (velký) a small (malý) a s kartičkami také slovíčka z lekce 4 Happy Faces. Zazpívali jsme si úvodní písničku a každý si zkusil poslechové cvičení - popis zvířátek. Zvířátka jsme si vybarvili a pak už jsme se pustili do básničky I've got brown hair - naučili jsme se říct, jakou máme barvu vlasů a básničku jsme si postupně zazpívali všichni. Za domácí úkol dostaly děti pracovní list - vyhledat, jakou má kdo na obrázku barvu vlasů, napsat barvu slovem a vlasy vybarvit. Nakonec jsme si zacvičili u písničky Head, shoulders, knees and toes.

úterý, 20 únor 2018 14:02

Angličtina (Tereza McCollum)

Ve čtvrtek jsme si zazpívali v kruhu úvodní písničku, zahráli si tichou poštu na týmy a potom jsme si vyplnili křížovku jako opakování slovíček z lekcí 1 - 3. Potom už jsme přešli na lekci 4 a pracovali jsme s kartičkami se slovíčky z nové lekce - skládali jsme kartičky podle úvodní písničky. I v další hodině budeme s kartičkami pracovat, ať si je děti nezapomenou doma. Ještě jsme se stihli podívat na příběh z učebnice I'm a mouse. Za domácí úkol dostaly děti slovíčka, která si nalepí do sešitu, dokreslí obličej a jednotlivé části spojí se správným slovem.

Strana 1 z 28

Poslední fotky z fotogalerie