Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Tereza McCollum

Tereza McCollum

čtvrtek, 13 září 2018 09:59

Angličtina (Tereza McCollum)

Na počítačích si dnes zopakujete Unit 1 z Projectu 3 a nepravidelná slovesa (v pondělí z nich budeme psát test): křížovka 1, pravidelné nebo nepravidelné sloveso?, křížovka 2, otázky další cvičení dle vašeho výběru na prostý minulý čas Simple past tense - nutné najít Tenses - Simple past v seznamu a kliknout.

Napíšete mi e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - Téma: My vacation, 6 vět o tom, co jste dělali o prázdninách. Můžete i odpovědět na můj text.

Hello class!

I hope you had a good vacation. What did you do in July? I went to Spain and spent two weeks at the beach with my family. We went swimming every day. It was great but it was very hot. In August I was with my friends at Vyšší Brod. We slept in a tent and went rafting. It was great. Did you do something exciting in August too? 

středa, 13 červen 2018 11:08

Angličtina (Tereza McCollum)

Internetové stránky k učebnici Happy Street 2

Procvičování angličtiny British Council

středa, 13 červen 2018 11:08

Angličtina (Tereza McCollum)

Internetové stránky k učebnici Happy Street 2

Procvičování angličtiny British Council

středa, 13 červen 2018 11:05

Angličtina (Tereza McCollum)

Internetové stránky k učebnici Happy Street 2

Procvičování angličtiny British Council

pátek, 08 červen 2018 12:02

Angličtina (Tereza McCollum)

Ve čtvrtek jsme si na angličtině procvičovali otázku Are you wearing ...? a slovíčka oblečení. Děti si zahrály hru v učebnici na straně 54 a navzájem se ptaly co mají dnes na sobě a odpovědi si zapisovaly do pracovního listu. Za domácí úkol mají v pracovním listě doplnit barvy a namalovat 2 obrázky. Kdo zvládne, může namalovat sebe a popsat své oblečení podle vzoru. Jako nápověda může také posloužit čtení na straně 57.

středa, 06 červen 2018 10:53

Angličtina (Tereza McCollum)

Dnes si můžete na počítači dodělat prezentaci o historické osobě z anglicky mluvících zemí. Hotovou prezentaci dnes odešlete mailem na můj školní mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Můžete také využít slutby www.uschovna.cz a soubor poslat přes tuto stránku, tak aby zpráva o uložení přišla na můj školní email. 

Kdo má hotovou prezentaci, bude si procvičovat minulý čas, na který si zítra napíšeme test.

Sloveso: to be (was, were, kladné věty, zápor, otázky)

Pravidelná a nepravidelná slovesa v minulém čase (kladné věty, otázky, zápor)

Procvičování buď k učebnici Project 2 nebo další cvičení 1, 2, 3, 4, cvičení na nepravidelná sloves 5, 6 (začněte od nejjednodušší úrovně).

Angličtinu můžte také procvičovat na LearnEnglishTeens, pod videem je vysvětlení minulého času a dále několik cvičení. Na této stránce si můžete najít i další zajímavá videa a články.

Strana 1 z 32

Poslední fotky z fotogalerie