Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Kamila Čmejrková

Kamila Čmejrková

úterý, 05 prosinec 2017 15:39

Voláme do vesmíru

Včera odpoledne se osm žáků naší školy zúčastnilo v rámci projektu ESERO videokonferenčního spojení s Mezinárodní vesmírnou stanicí ISS, které se konalo v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí. Studenti a žáci ze čtyř evropských zemí, z Itálie, Rakouska, Finska a České republiky, měli možnost položit několik otázek, na které jim přímo z oběžné dráhy odpověděl italský kosmonaut Paolo Nespoli. Na záznam celé události se můžete podívat zde.

Další informace o akci si můžete přečíst také zde:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/projekt-spojeni-s-vesmirem-nabidne-videohovor-s-kosmonautem-na-palube-iss-40413

 

středa, 22 listopad 2017 23:02

Automobilové závody v 7. ročníku

Kapitolu o pohybu těles jsme ve fyzice v 7. třídách zakončili tradičními automobilovými závody. Každý sedmák si doma vyrobil vlastní vozidlo na gravitační pohon. Vyrobené modely se ve škole utkaly ve dvou kategoriích - o nejrychlejší a nejkrásnější model. Jako obvykle byly všechny vozy úžasné. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

středa, 22 listopad 2017 22:46

Automobilové závody v 7. ročníku

Kapitolu o pohybu těles jsme ve fyzice v 7. třídách zakončili tradičními automobilovými závody. Každý sedmák si doma vyrobil vlastní vozidlo na gravitační pohon. Vyrobené modely se ve škole utkaly ve dvou kategoriích - o nejrychlejší a nejkrásnější model. Jako obvykle byly všechny vozy úžasné. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

pondělí, 11 září 2017 13:31

Třídní schůzky

Třídní schůzky budou v úterý 19. září v 17 hodin v učebně 6.B. Je to nahoře ve třetím patře vlevo na konci chodby. Na shledanou! KČ

čtvrtek, 29 červen 2017 13:23

Výlet do Drážďan

Jako každoročně i letos vyjely děti do německy mluvící oblasti. Výlet do Drážďan se žákům II. stupně vydařil po všech stránkách. Paní průvodkyně Hošková měla program opět dokonale připravený. Ukázala nám centrum města, prohlédli jsme si celé nově vystavěné ulice i pozůstatky bombardování, obdivovali se kráse protestantského Frauenkirche, navštívili obrazárnu ve Zwingru. Při zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v nádherných zahradách pod Pirnou. Do Prahy jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků.

pátek, 23 červen 2017 13:42

Obrázky ze školní akademie!

Pozor, pozor, pokud si chcete prohlédnout fotky ze školní akademie, následujte odkaz! Děkujeme velice manželům Svobodovým.

Strana 1 z 9

Poslední fotky z fotogalerie