Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

International Student Conference

Publikováno 15.10.2018, Napsal(a) , v kategorii Školní akce

Ve dnech 11. a 12. 10. se žákyně 8. třídy naší školy aktivně zúčastnily mezinárodní studentské konference, která se konala na obecním úřadě Prahy 5 (při vytváření elektronické prezentace pomohl dívkám ještě spolužák :-)).

Konference se účastnily delegace studentů a jejich pedagogů z různých zemí Evropy. Setkali jsme se s návštěvou ze Srbska, Polska, Maďarska a Slovenské republiky. Dále jsme se potkali i s některými zástupci škol z Prahy 5. Pro žáky naší školy to byla skvělá příležitost procvičit si angličtinu a navázat kontakty a ostatními vrstevníky.

Každá škola měla připravenou prezentaci své země a školy. Letošní konference byla zaměřená na velmi aktuální téma Média v dnešní době. Toto téma žáci a žákyně z různých úhlů pohledu diskutovali s kolegy a kolegyněmi, výstupem z workshopů se staly zajímavé prezentace o vlivu médií na náš život v současném světě. Byli jsme rozděleni do skupin a pracovali společně, takto jsme rozvíjeli své komunikační schopnosti i schopnost spolupracovat v týmu.

Děkujeme pracovníkům městské části Prahy 5 za organizaci konference a za pozvání. Naše škola se studentské konference velmi ráda zúčastní i v následujícím školním roce. 

 

Galerie obrázků

Poslední fotky z fotogalerie