Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Brigita Kufová

Brigita Kufová

neděle, 24 červen 2018 09:56

Leonardium s 8.A

V pátek 22.6. jsme vyrazili na interaktivní výstavu ,,Leonardium" do prostor Malostranské besedy. Žáci dostali možnost proniknout do světa Leonarda da Vinciho - malíře, sochaře, architekta, přírodovědce, hudebníka, spisovatele a konstruktéra. Mohli si vyzkoušet načrtnout mistrovy kresby, manipulovat s modely vynálezů, postavit přenosný most, digitálně přetvořit vlastní tvář do podoby Mony Lisy či sestavit anatomické modely. Zajímavá byla i vyhlídka. Poté jsme se prošli Nerudovou ulicí na Petřín, odtud do Kinského zahrady a Sacre Coure až ke škole. 

neděle, 24 červen 2018 09:19

8.A - škola v přírodě

Ve dnech 8. - 15.6.2018 jsme vyjeli se třídou na školu v přírodě do Dolních Rejdic. Ubytovali jsme se v malé chaloupce, která navenek nevypadala moc lákavě, ale uvnitř nám poskytovala útulné zázemí a na týden se stala naším náhradním domovem. Chaloupka se nacházela přímo pod sjezdovkou, takže bylo jasné, že si užijeme vycházky do okolí včetně všech kopečků. První dny jsme se seznamovali pouze s okolím, v úterý jsme vyrazili na celodenní výlet. Tady jsme si užili kopečků opravdu požehnaně, včetně ,,kruhového objezdu Kořenov". Všichni jsme ale úspěšně vyšlápli i na rozhlednu Štěpánka, která nám poskytla krásnou vyhlídku do dalekého okolí. Počasí nám vyšlo a tak jediným ,,škraloupem" bylo naše zakufrování - prostě ta žlutá tam nebyla :( Ale vše dopadlo dobře, večeře nám chutnala a druhý den jsme si zaslouženě odpočinuli - hry a krátká večerní procházka. Poslední den jsme vyrazili na poslední procházku do Příchovic, kde jsme si zahráli minigolf, který se započítával do celopobytové soutěže a prošli jsme se Lesoparkem. Poslední vyhlídka a pak už jenom balit a hurá domů. Užili jsme si každý den, ale doma je doma. Tak zase za rok :)

sobota, 12 květen 2018 08:10

Návštěva Evropského domu 8.A

V pátek jsme s žáky 8.A navštívili Evropský dům, kde jsme se formou workshopu seznámili s fakty o Evropské unii, její historií a některými zajímavostmi. Shlédli jsme dokumentární film, pracovali ve skupinách a společně dali dohromady informace, které jsme již znali a s těmi novými. Bude zajímavé zjistit, kolik si toho budeme pamatovat při opakování ve škole :)

sobota, 12 květen 2018 07:57

Sportovní den

Ve dnech 9. a 11.května jsme připravili pro žáky I. a II.stupně sportovní den ve sportovním areálu Mrázovka. Při této příležitosti si všichni vyzkoušeli některé atletické disciplíny - běh na 60m a 1000m, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. Pro někoho to byl příjemný zážitek s ověřením si vlastních schopností a pro někoho radost z toho, že všechny disciplíny zvládnul a může na sebe být hrdý. Děkujeme všem zúčastněným pedagogům, žákům a také 9.ročníku, který nám pomáhal na stanovištích a prováděl jednotlivé třídy. 

pátek, 27 duben 2018 15:36

Zápis do 1.tříd

Ve dnech 24. a 25.4. se na naší škole konal Zápis do 1.tříd. Jak je u nás již tradicí, organizace se chopili žáci osmého ročníku a nápomocni jim byli zkušení deváťáci. Budoucí žáčci prošli několika stanovišti, kde si vyzkoušeli například poznávání barev, zavazování tkaniček a postřeh. Rodiče sledovali nejen akci svých ratolestí, ale také chování starších žáků na stanovišti. Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří při zápisu pomáhali, za trpělivou práci a věnování svého volného času. Na nové žáčky se těšíme a vy si můžete si prohlédnout pár fotografií, na kterých je vidět, jak byli šikovní. 

pondělí, 19 březen 2018 14:07

Bonboniář 2018

V pondělí se uskutečnila ve školním klubu vědomostní soutěž Bonboniář 2018, které se zúčastnili žáci 6.-9.tříd. Vítězem se stal žák 7.B Šimon, druhé místo po rozstřelu obsadil Nichita z 9.třídy a třetí místo opět žák ze 7.B Václav C. Děkuji všem za účast a bojového ducha. :)

Strana 1 z 18

Poslední fotky z fotogalerie