Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Smíchov

U Santošky 1/1007

Přípravná třída

Volby ve škole

Publikováno 18.01.2018, Napsal(a) , v kategorii Přípravná třída
I děti z přípravky prožívaly páteční volby probíhající na naší škole. Nejen že jsme si o volbě prezidenta povídali, ale také jsme navštívili třídu, ve které se volby chystaly.A nejzajímavější byly volební urny a náš státní znak.
V pátek jsme si v přípravné třídě vyrobili královské koruny, vybarvili jsme obrázek, zazpívali koledu “MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM” a vykoledovali jsme si sladkou odměnu. A teď už víme, kdo byl Kašpar, Melichar a že ten”černý vzadu”je Baltazar.

Návštěva Mikuláše

Publikováno 07.12.2017, Napsal(a) , v kategorii Přípravná třída
Včera naši přípravku navštívil Mikuláš s čerty a anděly. Počáteční obavy a strach brzy vystřídala radost z nadílky i přesto,že někteří malí hříšníci byli čerty označeni pekelnými sazemi. Nakonec se se s milou návštěvou všichni beze strachu vyfotili.

Bovýsek v přípravné třídě

Publikováno 14.11.2017, Napsal(a) , v kategorii Přípravná třída
V rámci projektu Ovoce do škol zavítal plyšový kamarád Bovýsek do naší třídy. Bovýsek s sebou přinesl nejenom zábavný hádankový kvíz, ale i odměnu pro děti za správné řešení. Cílem celého projektu je podporovat zdravou výživu, zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny a celkově zlepšit zdravotní stav mladé populace. Žáci 1. stupně základních škol dostávají v rámci…
Nový školní rok jsme v přípravné třídě oslavili přípitkem dětským šampaňským a popřáli Líze k narozeninám. Ve školce Na Zámečku jsme se učili čistit zoubky... Už také víme, že o velké přestávce svačíme... V lavicích se učíme a při vycházce jsme v parku našli podzim. V přípravce je prostě prima!

Poslední fotky z fotogalerie